UA-127104864-1
FAMILY / MOTHERHOOD

SOPHIA NORA 4 MONTHS

By June 1, 2019 No Comments

Uskumatu, et meie verivärskest imikust on saanud neljakuune beebi. See kuidas üks pisike inimene on võimeline arenema absoluutselt iga päev on ikka imeline. Kui varem oli meie peamiseks tegevuseks magamine ja söömine, siis nüüd tuleb ikka pidevalt keskenduda Sophia lõbustamisele sest mänguasjad viskavad tal üle üsna kiirelt ja igavuse peale tehakse suurt kära. 

// I can’t believe our brand new newborn baby has become a 4 month old baby. The way those little ones change and learn something new every single day is just incredible! When so far it has been only sleeping and eating for us then now most of the time I’m trying to figure out ways how to entertain her. She gets bored very easily and she lets us know about it pretty loudly. 

Kätte on jõudnud ka aeg, kus magama minek on üks meie keerulisemaid ettevõtmisi. Kui ma ühel hetkel aru sain, et Sophia vist ei ole võimeline magama jääma enam muud moodi kui kas rinna otsas, süles, lutt suus kiigutades või vankris siis otsustasin ma teda hakata harjutama uinakuid tegema oma voodis, oma toas. (Öösiti on ta enda toas maganud juba 5. nädalast alates). No nagu võite arvata siis see on olnud täielik õudusunenägu. Tal on nii väga vaja mu lähedust, et ma vahepeal pean ronima talle poolenisti sinna voodisse, pannes enda näo tema näo vastu, sest nii tunneb ta ennast hästi ning turvaliselt, minu lähedal ja imekombel vajuvad tal ka silmad siis koheselt kinni. Üleüldse meeldib talle väga igasugune silitamine ja kõige rohkem see, kui enda põse tema põse vastu panen. Tavaliselt, enne kui asi nii kaugele läheb, et ennast tema voodisse upitama pean, proovin ma vaid käega paitamist ja rahustamist. Nii kui ta mu kätt näeb tulemas, võtab ta sellest kahe käega kinni ja sõna otseses mõttes tõmbab selle endale näkku. No see on lihtsalt nii uskumatult armas! Ja armas on ka olla nii vajatud, kuid teisest küljest, eriti neil hetkedel kus sada muud asja ootab tegemist, võib see teinekord väga raske olla.

// Bedtime, or actually naptime has really become a struggle for us lately. Once I realized that Sophia is falling asleep only when she’s on the boob, in my arms sucking a pacifier or in a stroller, I knew I should start training her to sleep in her own crib also for naptime. (At night she has been sleeping in her own room from week 5). As you can imagine, this has been quite a nightmare. She really needs me to be close to her. Sometimes I almost need to go in her crib and put my face against hers cause that’s when she feels safe. It works like magic and her eyes will just close almost immediately. Overall she likes touching and when I put my cheek against hers. First,  I always try to calm her with just touching her gently with my hand, so right when she sees my hand coming, she grabs it and pulls it towards her face. It’s so cute and sweet! And it’s nice to be that needed but…there are times, especially when you have tons of other stuff that needs to be done, when this can be very hard!

Nüüd te ilmselt mõtlete, et kuidas ma üldse julgen vinguda sest, et Sophia on meil tegelikult ööläbi maganud juba kusagil alates kahest ja poolest kuust. Hetkel magab ta keskmiselt 11 tundi järjest, tavaliselt kusagil kella 7st kella 6ni. Jah, see on imeline ja me hindame seda väga! Igakord kui mul päeval suurest jauramisest juba silme eest vaikselt mustaks hakkab minema, siis tuletan endale meelde, et vähemalt siiani oleme öösiti saanud magada. Miks ma ütlen siiani- sest, et elades beebidega võib iga kell, täiesti eikusagilt kõik muutuda ning kunagi ei tea mis homne toob!

// Now, you probably think I’m crazy to whine about this because.. Sophia has slept through the night since she was 2 and a half months old. Currently she sleeps about 11 hours straight at night, roughly from 7pm to 6am. And that’s amazing, we really appreciate it! So every time I feel like I’m losing it during the day, I remind myself how lucky we are that we have been able to sleep at night so far. Why I say “so far” is because living with a baby, everything can change in a minute and you never know what tomorrow brings!

Ma ei tea kas on midagi ägedamat olemas, kui näha enda last arenemas. Kui ma enne sünnitust mõtlesin, et küll on kahju, et nad nii kiiresti kasvavad ja nunnud beebid nii väikest aega on, siis tänasel päeval on mu mõtted hoopis teistsugused. Ma olen nii elevil iga päev, mõeldes ja oodates, et mis ta huvitav järgmiseks ära õpib.

// I don’t think there’s anything more exciting than seeing your child growing. When I was pregnant I thought that it’s sad that they grow so fast and will only be those cute little babies for a very short period of time, but today I’m in a totally different opinion.I’m so excited, every day, thinking and waiting to see what will she learn next.

 • Praeguseks oskab Sophia teadlikult haarata asju (ja ilmselgelt need kõik ka suhu panna)
 • On näha, et ta näeb kaugele, sest tuvastab mind toa teisest otsast juba ära.
 • Kõhuliolek ei ole meie jaoks kunagi eriti meeldiv olnud, kuid mingi ime läbi, põhimõtteliselt üle öö, hakkas see meil ilusti välja tulema ja on tänaseks päevaks juba täitsa talutav.
 • Telekas on üks kõige põnevamatest asjadest ja kusjuures just telekat vaadates on mul ainus variant tema küüsi lõigata, sest ainult siis püsib ta enam-vähem paigal.
 • Külili keerab Sophia juba täiesti muretult, kuid selja pealt kõhuli ja vastupidi läheb vaja veel natuke emme abi 
 • Sophia on ka just hiljuti avastanud enda varbad ning, et ta ulatub nendeni ja saab ka nendega mängida 🙂
 • Oma häält oleme hakanud ka aina rohkem avastama. Lihtsalt niisama meeldib näiteks kõigest kõrist kriisata ning lisaks täishäälikutele on nüüdseks lisandunud ka paar kaashäälikut. Igasugused ga-gu-gi’d on viimasel ajal kasutusele tulnud.
 • Ja nagu ikka, kõige rohkem meeldib talle kui keegi temaga suhtleb. Seda ei ületa mitte ükski multikas ega mänguasi 🙂

 

 • // By now, Sophia can grab things consciously (and obviously put them all in her mouth)
 • She can see very far,  she recognizes me from the other side of the room.
 • Tummy time has never been in our list of favorite things but somehow, almost overnight, everything changed and now she’s really good at it and even enjoys it.
 • TV has become extremely entertaining! In the matter of fact, that’s the only way I’m able to cut her nails, cause that’s when she’s able to stay still (most of the time)
 • Turning from side to side looks good but to get her from tummy to back, still requires a little help from mommy 
 • Sophia has also discovered her toes, she just figured recently that she can reach for them and play with them 🙂
 • She’s also discovering her voice. She screams, just for no reason, just to try out her voice I guess. And there are also some consonants starting to be added to the vowels. “g” in front of the vowels is what she’s been using the most.
 • And as we all know, she doesn’t love anything more than when someone talks to her. Communication. No cartoon or toy can beat that 🙂

Sooviksin väga teada teilt, et kus ja kuidas magab/on maganud teie beebi päevaseid uinakuid? Kas seal kus parasjagu juhtub või alati oma voodis? Ning kas peate ka teie kaua vaeva nägema selleks, et ta siis lõpuks ka magama jääks? Võite julgelt siia alla kommentaari jätta või mulle privaatselt kirjutada! Seniks aga veel natuke meie viimastest tegemistest koos piltidega :

// I’d really like to know where and how have your little ones been taking naps? Is it always in their crib? Do you struggle a lot to finally get them to sleep? Don’t hesitate to leave a comment or respond to me in private! Until then, here’s a little bit about what we’ve been doing lately with some pictures :

Meie väike suvitaja, naudib soojasid ilmasid täiega 🙂

// Our little baby has been enjoying the beautiful weather to the max 🙂

Issiga meeldib mängida

// Love playing with daddy

Esimene kirikus käik Hillsong New Jersey’s

// First visit to the Hillsong Church New Jersey

Esimene käik aianduspoodi

// First visit to the gardening store

Emmele ikka endiselt meeldib minust pilte teha eriti just siis kui ma magan

// Mommy still likes to take pictures of me sleeping

Vahel käime sõpradel külas

// Sometimes we visit some friends

Vahel käime beebi joogas

// Sometimes we do baby yoga

Olen endiselt üks tohutult rõõmus, särasilmne ja jube nunnu beebi

// As always, I’m a very happy, smiley and super cute baby

Mu vanematel on tihtipeale raske kirjeldada kui väga nad minust hoolivad ja mind armastavad!

// My parents often find it hard to describe how much they care about me and love me!

Palju õnne meie kallis Sophia Nora!

// Happy Birthday our sweet baby Sophia Nora!

– Xx, ByRaahel

ByRaahel

Author ByRaahel

More posts by ByRaahel

Leave a Reply