UA-127104864-1
PREGNANCY

10 THINGS THAT GOT ME THROUGH MY PREGNANCY

By June 5, 2019 3 Comments

Rasedus on igal naisel väga individuaalne kogemus. Mõne jaoks meeldiv, mõne jaoks mitte nii väga. Mõni märkab muutust alles siis kui kõht nii suur on, et autosse raske istuda, teise elu võtab täiesti uue pöörde hetkel, mil rasedustest positiivne on. Olen selles postituses välja toonud just need asjad, mis minu jaoks ootuse meeldivamaks, mugavamaks ning lihtsamaks tegid.

// Pregnancy is very individual for every woman. Some enjoy it more than others, some feel the change when their belly is so big that it’s hard to get in the car, while for some women life changes the moment the pregnancy test is positive. In this post you’ll find information about the things that made my pregnancy more convenient, enjoyable, and easier.

1. Maternity Clothes // Rasedatele mõeldud riided

Üks esimesi muutusi mida ma enda keha puhul märkasin oli keskkoha kadumine. Enne kui tuli kõht muutus piht justkui olematuks ning üleüldine pilt ümaramaks ja ei läinud kaua mööda kui mina ennast oma riietes enam mugavalt ei tundnud. Ilmselt oleneb ka kus kliimas elad ja millal beebit ootad, et milliseid riideid millisel hetkel vaja läheb, aga meil olid parasjagu väljas väga kuumad ilmad ning raseda kleidid tulid kasuks üsna varakult. Ütleksin, et alguses kui veel suurt kõhtu ei ole teevad rasedariided olemise väga palju mugavamaks ning lõpus on need lihtsalt asendamatud, sest vähemalt minul said küll kõikidest pluusidest nabapluusid.

// One of the first changes I saw in my body was the disappearance of a waistline. Before the belly started to grow the waist was gone and everything turned round so it didn’t take long until I wasn’t feeling comfortable in my clothes anymore. It probably depends on what season it is when you’re pregnant or how the climate is where you live, but we were having very hot days at this time and I found maternity dresses to be very helpful from early on. I think that at first when your belly is not that big yet, maternity clothes will make you feel so much more comfortable and in the end they’re just mandatory, since I don’t know about you but all my shirts turned into crop tops.

2.Bio-Oil

Kes on minu venitusarmide teemalist postitust lugenud teab, et ma sain raseduse jooksul väga palju venitusarme. Kuni lõpu nädalateni muretsesin nii kohutavalt puusadele ja kintsudele tekkinud armide pärast, kuid kui viimase paari nädala jooksul kõhule suured lillad jutid tekkisid tundusid kõik teised armid lausa olematud. Õlitasin ja kreemitasin ma ennast juba raseduse algusest peale igapäevaselt, kuid vaatamata sellele ei pääsenud ma venitusarmidest. Olles proovinud ära kõiksugused tooted, meeldis mulle kõige rohkem just Bio-Oil ning sellega kavatsen ennast hakata õlitama ka järgmisel rasedusel. 

// If you’ve read my post about stretch marks, you probably know that I got a lot of stretch marks during my pregnancy. I was so worried about the marks that came on my thighs and hips but once I saw big purple lines appearing on my belly just two weeks before giving birth, those marks didn’t seem like a big deal at all. I used oils and creams from the beginning of my pregnancy but that didn’t keep me from getting stretch marks. Out of all the products I used, my favorite was Bio-Oil and this is the oil I’ll definitely plan on using with my second pregnancy as well.

3.Belly Band // Bandaaz

Bandaazi kasutama hakates tundsin ma muutusi koheselt. See tegi üleüldise olemise lihtsamaks ja ka selg andis vähem tunda. Raseduse lõpu poole olid aga seljavalud nii suured ja pidevad, et ebamugavust ei leevendanud enam ka bandaaz. Kandmist ma ära muidugi ei jätnud sest kuuldavasti ei aita see mitte ainult leevendada valu ja pingeid vaid ka ennetada venitusarmide teket. Bandaazi hakkasin kasutama kusagil teise trimestri lõpu poole, kuigi tagant järele mõeldes arvan, et oleksin võinud selle varem kasutusse võtta. Minu jaoks selle kandmine ei olnud häiriv ega seganud istumist, kui siis ainult trenni tegemise ajal tundus ta teatud harjutusi tehes veidi ebameeldiv ning üleliigne.

// Once I started using belly band, I noticed some changes immediately. It made me feel a little lighter and helped a lot with a back pressure. Towards the end of my pregnancy the back pain was so bad and consistent though that I didn’t really feel the difference even when wearing a band but it didn’t stop me from using it cause apparently it doesn’t only reduce the pain and support your back and belly, it also helps to prevent stretch marks. I started using a belly band somewhere in the end of second trimester, although I wish I did start using it a little earlier. Wearing the band didn’t bother me in any way, if only maybe at the gym, doing some exercises it felt maybe a little uncomfortable and unnecessary.

4.”Bump to Birthday”

“Bump to Birthday” on raamat, mis on mõeldud raseduse ning lapse esimese aasta jäädvusamiseks. Sinna saab iganädalaselt (alates 9. rasedusnädalast) panna kirja oma mõtteid, teha märkmeid enesetunde kohta ja lisada ka pilte. Minul aitas see enda rasedusel silma peal hoida ning aega sisustada. Arvan, et see on ka midagi mida mitte ainult minul ja minu kaaslasel vaid ka lapsel hiljem tulevikus armas ja huvitav lugeda on.

// “Bump to Birthday” is a pregnancy and baby’s first year journal. You can start adding pictures and making notes about your feelings or cravings weekly, starting from week 9. I found this book to be a great way to spend my extra time and keep track on my pregnancy. I think it’s something that not only me and my partner will find cute and interesting to read in the future but also our daughter.

5.Pregnancy Pillow // Nuudelpadi

Nuudelpadi, väga huvitav eestikeelne tõlge…aga igatahes mõtlesin ma üsna pikalt kas see toode on ülehinnatud või mitte kuni saabus hetk minu raseduse ajal kui voodis külili olles kohe tundsin, et mul on vaja kas patju või midagi jalgade vahele. Üleüldse magamine läks ebamugavaks ja kuna ma pööran ennast öö jooksul päris palju, siis otsustasin just sellise kujuga padja kasuks, mis mõlemalt poolt toetab. Ja tõesti, ei ole ülehinnatud, no nii mugav on sellega magada! Mikk kahjuks muidugi ei olnud sellest nii vaimustunud kui mina… 😀

I was wondering for a while if this thing is overrated or not, until I got to a point in my pregnancy where sleeping got very uncomfortable and while laying on my side I felt like I needed either pillows or something to put between my legs. Since I move and turn a lot during the night I decided to buy the pillow that had the support from both sides and I must say, it is not overrated, it made sleeping so much more comfortable! Although Mikk obviously wasn’t that excited about it..haha

6. Mom girlfriends // Emadest sõbrannad

Minul on läinud õnneks, kuna omasin üsna mitmeid nii rasedaid kui ka emadest sõbrannasid, kes mind kõikvõimalike küsimuste tekkimise puhul aitasid ning mulle kaasa elasid, kuid tegelikult piisab kasvõi ainult ühest, kes oskaks sind eesolevateks asjadeks ette valmistada ja toetada, olles ise sama asja läbi teinud ja kogenud. Aga ilma ei saa! Vähemalt mina küll ei tea kuidas ma ilma nendeta hakkama oleksin saanud. Te teate, kes te olete- aitäh teile! 

// I was lucky, cause I had more than few either pregnant or just mom friends, that were very supportive and helped me with all kinds of questions and concerns but honestly one is enough. One person who’s experienced it herself and knows how to help you to prepare for what’s coming next. But one is a must! At least I personally have no idea how I would’ve done it without them. You know who you are- thank you! xx

7. WhatToExpect App 

Ütlen kohe ära, et ma ei väida, et just see on see kõige parem rasedus-app mis saadaval, kuid olles proovinud mitmeid erinevaid, oli just see app selline, mida ma jäin kasutama terve raseduse vältel. Kõige põnevam, eriti alguses, oli minu jaoks igal nädalal ilmuv uus video. Video rääkis beebi arengust ning ema kehalistest muutustest käesoleval rasedusnädalal. Lisaks ilmus seal igapäevaselt nõuandeid ning artikleid ja ei puudunud ka foorumid erinevate teemadega.

// Just so you know, I’m not saying that this is the best pregnancy app ever, this was just the app that I ended up using throughout my whole pregnancy out of all the other apps I had tried. What I found most exciting, especially in the beginning was a video that was launched weekly. In that video you could see baby’s development and changes that you’re body is going through on that exact week. Other than that the app offered daily tips and new articles every day plus forums with different topics.

8. Bump Extension Panel // Lisa riie jopele

Kui keegi teab kuidas selle nimetus eestikeeles olla võiks siis palun öelge julgelt mulle ka! Kuna meie beebi oli jaanuaribeebi, siis see oli minu täielik elupäästja! Mäletan kui kusagil oktoobris hakkas külmaks minema ja ma käisin igalpool hõlmad lahti sest midagi eest kinni ei läinud. Kuidagi tobe tundus endale spetsiaalset rasedamantlit, ennekõike kuna kannad sa seda ju ainult paar kuud. Aga siis leidsin ma selle! Õigemini Mikk leidis ja ostis mulle selle- see oli kahtlemata selle aasta parim kingitus. Sellega on veel nii, et kui rase oled kannad ühte pidi ja kui beebi väljas siis pöörad ümber ja saad beebi endaga jope sisse panna ja teda kanda. Lihtsalt imeline toode!

// Since our baby was a january baby, this thing was literally a life saver! I remember when it started to get cold around October and I wasn’t able to close any of my coats, I was freezing. It seemed pointless to buy a maternity coat mostly cause I would’ve used it only for two months. But then I found this extender! Actually Mikk did, and bought it for me. Best gift this year for sure! One more great thing about this is that after the baby is born you can turn it around and put your baby in it to carry around. Amazing, right?!

9. Sleeping and Sports bras // Magamis- ja spordirinnahoidjad

Kuna minul ei ole loomupoolest kõige väiksemad rinnad ning kohe raseduse alguses juba hakkasid nad veelgi enam suurenema, siis mitte ainult ei mahtunud mulle enam selga mu olemasolev pesu vaid ka tavaliste rinnahoidjate kandmine osutus väga ebamugavaks. Seega kandsingi ma 80% ajast just spordirinnahoidjaid. Minu isiklikuks lemmikuks on Lululemon’i Energy Bra. Ei läinud kaua kui märkasin esimesi venitusarme rindadel ning hakkasin kasutama ka magamiseks mõeldud rinnahoidjat, mis toetaks ja aitaks neil mitte vajuda ka öösel. Algul kui rinnad tuld andsid aitas see mind magades ka valu vastu.

// My breasts are not naturally very tiny and they started to grow even more right from the beginning of the pregnancy, not only wasn’t I growing out of my size, it was very uncomfortable to wear any regular bras so I bought some sports bras (size up) and wore them basically 80% of the time. My favorite is Energy Bra from Lululemon. It wasn’t long when I started noticing stretch marks on my breasts so I decided to wear a sleeping bra at night, which gave them some extra support and also helped me with the pain since they were in fire those first weeks!

10. Partner // Elukaaslane

Number 1 otseloomulikult tegelikult, kuid minu listis siin viimasena mainitud- minu elukaaslane! Olen nii tänulik, et mind on õnnistatud elus sellise inimesega. Rääkimata sellest kui imeline ta meiega on olnud peale beebi sündi, oli ta ka maailma kõige mõistvam, hoolivam, armastavam ja toetavam inimene terve raseduse vältel. Ostis mulle keset päeva poest vaarikaid ja tõi tööle, sest kõik muu ajas oksele. Käis minuga kaasas peaaegu, et igal arsti visiidil, sest ta teadis kui oluline see mulle on. Ta talus kõiki mu pööraseid emotsioone ja vingumisi and the list goes on!!! Ausalt, ma olen korduvalt mõelnud, et kuidas küll naised, kes on sunnitud seda üksi läbi käima sellega toime tulevad, müts maha teie ees- te olete ühed äärmiselt tugevad inimesed!

// Number 1, obviously, but last in this list- my dear partner! I am so grateful to have someone like him in my life. Not to mention how incredible he has been with us after our baby was born, he was the most understanding, caring, loving and supportive throughout my whole pregnancy. He brought me raspberries to work in the middle of the day cause everything else made me nauseous, he came with me to almost every doctor’s appointment cause he knew how much it meant to me, he tolerated all my crazy emotions and whining, and the list goes on!!! Honestly, I’ve been thinking about it more than once that how on earth do those women that have to go through it alone do it. I have no idea how you do it but you must be insanely strong!

Iga rasedus on erinev. Asjad mis aitavad sind ei pruugi aidata sinu sõbrannat, sinu esimene ja teine rasedus võivad olla nagu öö ja päev ning reeglid mis kehtivad ühele ei pruugi kehtida teisele. Arvan aga, et kasuks tuleb kuulata või lugeda teiste inimeste kogemusi ning nõuandeid ja neist just endale kõige olulisem välja noppida. Kui sul tekkis lisaks küsimusi või sul on omaltpoolt midagi lisada, mis just sind raseduse ajal on aidanud ning minu listis kirjas ei ole siis võid julgelt mulle teada anda 🙂

Every pregnancy is different. Things that help you, might not help your friend, you’re second pregnancy can be far from what your first one was and rules simply doesn’t apply to everyone the same way, but I do believe that it’s wise to listen or read about people’s experience and advice so that you can pick up whatever you personally need at this point. If you have any questions or there is something that has helped you throughout your pregnancy that wasn’t on my list, please feel free to let me know 🙂

– Xx, ByRaahel

ByRaahel

Author ByRaahel

More posts by ByRaahel

Join the discussion 3 Comments

Leave a Reply