UA-127104864-1
HEALTH / BEAUTYPREGNANCY

STRETCH MARKS- A PART OF MY NEW BODY

By January 15, 2019 11 Comments

Raseduse juures üheks kõige hämmastavamaks asjaoluks on minu arust see kuidas keha muutub. Alati on öeldud, et lapsi saades ohverdavad naised täielikult enda keha, on valmis loobuma selle nooruslikust ilust, aga seda kõike ainult õilsa eesmärgi nimel. Eks ma teadvustasin seda endale, kuid ega tegelikult päris täpselt see mulle kunagi kohale ei jõudnud. Leidub muidugi ka naisi, kellel on imelihtsad rasedused, ei mingit oksendamist ega seljavalusid, puuduvad olulised kehalised muutused ja on võimelised ka aktiivsed olema kõik 9 kuud järjest. Mina end nende hulka kahjuks lugeda ei saa. Isegi kui ma ei osanud kunagi ette kujutada, et no mis minuga nii väga ikka muutuda saab, siis muutunud on palju ja tõesti, ainus asi mis ma öelda oskan on see, et pean hakkama õppima armastama ja austama enda keha just sellisena milliseks ta on muutunud peale ühe inimelu loomist.

Kõige suurem ja mentaalselt valusam muutus minu jaoks oli venitusarmid. Kehakaalu saab vähemalt reguleerida, kuid venitusarmid on üldiselt igaveseks. Õnneks ma ei saa öelda, et oleksin midagi teisiti saanud teha, kuna hakkasin ennast sisse kreemitama ja õlitama juba raseduse algusest peale. Teades, et minu emal on venitusarme, sain aru, et mul on nende tekkimiseks suurem soodumus, mistõttu proovisin teha kõik selleks, et seda probleemi vältida ning ennetada.

Jagan teiega ka tooteid, mida kasutusele otsustasin võtta-

// I think one of the most amazing yet strangest things about pregnancy is how your body changes. Everyone says that when women are about to have kids they need to sacrifice their bodies and give up their youthful beauty and learn how to love themselves again after, but all this is only for the best! I guess I’ve always acknowledged this but never really totally understood. Yes, there are also women who have easy pregnancies- no vomiting or back pain, no significant changes in their bodies and they’re even able to be active through all 9 months. Well unfortunately that wasn’t me. 

One of the biggest and mentally hardest changes my body went through were stretch marks. You can at least regulate your body weight but stretch marks are usually forever. I can’t say I could’ve done something differently though, cause I started using all kinds of creams and oils daily from very early on. I knew my mom had stretch marks and that it runs in our family, which means I’m more likely to gain them, so I started early to be sure I do everything to prevent them.

I’m also sharing with you the products I decided to use for stretch marks prevention and treatment-

Palmer’s Cocoa Butter Tummy Butter & Stretch Mark Massage Lotion

See toode tuli kaks ühes (võimalik ka eraldi osta) kreemi ning kehavõidega, mis kõhu määrimiseks mõeldud. Kreemi kasutasin ma mõnda aega, kuid mitte põhjani sest suurt muljet see mulle ei avaldanud ja selle lõhn mulle ka eriti ei meeldinud. Kõhuvõidest nii palju, et seda oli lihsalt võimatu kasutada. Ma ei tea kas asi on minus või oli toode praak aga see oli täiesti kivikõva. Teate, kui ostate huulevõide, mida peab tükk aega nühkima, et sealt midagi kätte saada, no huulte jaoks on see okei aga kujutage ette, et peate terve kõhu sisse määritud saama..

// This product came with a lotion and a tummy butter (you can also buy them separately). I was using the lotion for a while but didn’t finish it because I wasn’t too excited about it and I didn’t really like the scent of it. The tummy butter was just impossible to use. I don’t know if it’s me or the product was expired but it was so rock-hard, I simply couldn’t get anything out of it. You know when you buy a lip balm that has a more harder texture and you need to scrub it for a while to get the amount you need, well it’s okay as long you’re dealing with lips, but to lubricate your whole tummy, come on! 

Shea Terra Mama’s Gold Stretch Mark Preventative Oil

Järgmiseks otsustasin proovida õli, mis on üleni naturaalne toode, sisaldab endas erinevaid Aafrika päritoluga maitsetaimi ning õlisid ja on toodetud naise poolt, kes on ise emaks 12 lapsele. Jäin sellega väga rahule ja soovitaksin ka teistelegi nõnda nagu mulle seda üks minu sõbrannadest soovitas. Kui see otsa sai, siis ma uut aga ei tellinud, puhtalt sellepärast, et mul oli silmapiiril veel üks õli, mida tahtsin ära proovida.

// Up next, I decided to try an all natural oil that is made from the best quality herbs and oils from Africa, by a woman who is a mother of 12! I loved it and I would recommend it to others, just like one of my girlfriends recommended this to me. After I finished the bottle,  I didn’t order a new one though, simply because there was still one other product I wanted to try.

Bio-Oil

Tahtsin ära proovida ka kõikide poolt kiidetud Bio-Oil’i. Raseduse ajal tuleb enda naha eest erilist hoolt kanda, ning kui peaksin sulle soovitama ühte toodet siis soovitaksin seda. See oli ainuke toode, mida ma tellisin rohkem kui ühe korra (see kulub ära ka peale rasedust) ning mitte selle pärast, et Kim Kardashian seda kasutab, vaid mulle lihtsalt meeldib see kõige rohkem. Kas ta on parem kui kõik teised õlid, ma ei oska öelda aga mul oli mugav ennast sellesse määrida, ta oli pehme ning ei jäänud nahal kuidagi häirima, see lõhnas imehästi ja ausalt, mulle lihtsalt meeldis see kui ilus ta mu vannitoa kapi äärel oli 😀 Võib-olla mõnele kõlab tobedalt aga sellest piisas, et ma seda uuesti ostaksin ja selle toote juurde jääksin niiet järelikult midagi on nad teinud õigesti 🙂

// Bio-Oil- I wanted to give it a try since it’s a popular product and has very high reviews everywhere. It is mandatory to take extra care of your skin during pregnancy and if I’d have to recommend you one product to use I would tell you to get this one. It was the only product I’ve purchased more than once, and not only because Kim Kardashian has it, but just because I personally liked it a lot. Is it better than the other oils? I don’t know, but I fell in love with it simply because I liked the way it stayed on my skin, it was soft and smelled so good plus it looked pretty on my bathroom countertop. Sounds silly? Well maybe, but I sticked with this product and ordered more from them, so I guess they’ve done something right 🙂

Body Butter (homemade)

See on ühe meie tuttava poolt tehtud kehavõie, mida ma väga armastan ja siiani kasutan! See on justkui selline mõnus vaht mis käte vahel hõõrudes õliks muutub. Mulle meeldib seda kasutada, sest tean et see on üleni naturaalne ning lisaks sellele ka väga hea niisutaja.

// This is a body butter made by one of our friends herself. It’s like a soft foam and when you rub it between your hands it becomes an oil. I really like it and enjoy using it, mostly because I know it’s fully homemade, all natural and it’s a great moisturizer!

Sa ilmselt nüüd mõtled, et kuidas ma küll nii palju ennast õlitada jõudsin aga ma ütlesin, et alustasin väga varakult ja tegin tõesti kõik selleks, et venitusarme vältida. Ma kandsin hoolt enda naha eest absoluutselt iga päev, kvaliteetsete ning heade toodetega. See aga kahjuks ei päästnud mind venitusarmide tekkest. Minul tekkisid venitusarmid puusadele, kintsudele, tagumikule, rindadele ja (imekombel üsna vähesel määral) ka kõhule.

Siinkohal tekib mul tahest tahtmata küsimus, et kas siis tegelikult ei loegi, millist toodet või kas üldse midagi kasutad? Et kui oled sellist tüüpi inimene, kellel venitusarmid on lihtsad tulema, siis nad tulevad nagunii? Ja naised, kes ütlevad :” kasutasin seda õli ning mul ei tulnud ühtegi venitusarmi, ” ei ole järelikult lihtsalt nii tugeva soodumusega? Ma ei tea, ilmselt on kõik suhteline ja kindlasti individuaalne. Tõenäoliselt mind need tooted mingil määral ikka aitasid, võib-olla oleks olukord veelgi hullem, kui ma neid kasutanud ei oleks. Minu praegusel hetkel olemasolev õli (Bio-Oil) aga mitte ainult ei enneta vaid ka ravib venitusarme, seega  kavatsen seda veel mõneks ajaks kasutama jääda, lootes, et ehk mingil hetkel olukord vähemalt paraneb.

// Like I said in the beginning, I’ve been taking a very good care of my skin with high quality products, every day from the very beginning of my pregnancy. Unfortunately this didn’t stop me from getting stretch marks. I got them on my hips, butt, thighs, breasts and (somehow very little) on the belly.

I can’t help but wonder, does it even matter what products you’re using, or if you’re using anything at all? If you’re a person who’s more-likely to get them you’ll get them regardless? And women who say: “I used that oil and never received any stretch marks, ” are just not that sensitive to them so the products do help them? I don’t know, I guess it’s relative and individual. I do believe though, that they were still useful for me cause who knows, maybe otherwise my condition would be worse. The oil (Bio-Oil) I’m using at the moment is not just stretch marks prevention but also treatment, so I’ll definitely keep using it and hopefully things will improve and at least get better at one point.

On asju, mis on meie kontrolli alt väljas ning ükskõik kui väga me tahame või proovime, ei ole me võimelised neid muutma. Tunnistan üles, et oli hetki kus ma vaatasin jahmunult ja täielikus ahastuses peeglisse, mõeldes et kuidas ma niimoodi nüüd edasi elan. Ja mul tuleb neid momente ette siiani, kerge see ei ole. Kui ma üks hetk välja mõtlen kuidas mitte sellest igakord masendusse langeda, siis annan ka teile teada! Võib-olla on selleks aeg. Aja möödudes suudame ehk leppida enda puuduste ning ebatäiuslikkusega. Ma ei soovi aga lõpetada negatiivsel toonil, seega tegelikult peame me olema tänulikud selle üle, et meie kehad on üldse võimelised looma ning sünnitama inimelu. Kas see pole mitte imeline?! Ja olgem ausad, ei ole paremat asja elus kui näha enda lapsi naeratamas ning õnnelikena. Päeva lõpuks, kõik mis loeb, on nende heaolu!

Kuidas on teil venitusarmidega lood, kas pääsesite nende tekkest või läks teil samamoodi nagu minul? Kas ka teid heidutab nende olemasolu ja nägemine või ei võta te seda nii traagiliselt kui mina? Ja väga huvitab ka, et mis aitas teil leppida nende olemasoluga?

// I want you to know that sometimes no matter what you do, or how hard you try, there are certain things you can’t stop from happening. I had days when I was staring at the mirror, totally distressed and thinking, how am I going to live like this. I still have those days, it’s not easy. I promise to let you know when l come up with something that helps to get over it. I guess it might be time. Time will probably help us accept our flaws and imperfections. But hey, I don’t want to end this on a negative note – after all we need to be thankful for being able to create and give birth to a human being. Isn’t it amazing!? And let’s be honest, there’s nothing better than seeing your children being happy and smiling. By the end of the day, this is all that matters.

Did you get any stretch marks with your pregnancy? I would be very interested in hearing what has helped you to come to terms with them?

xx, – ByRaahel

ByRaahel

Author ByRaahel

More posts by ByRaahel

Join the discussion 11 Comments

 • Rach says:

  Toimisin täpselt samamoodi kui Sina, ehk et kreemitasin ja õlitasin väga hoolega, algusest peale. Venitusarmid olid minu õudusunenäoks, täiega. Esimese ootuse lõpuks olin super häppi, et pääsesin, kuniks… ühel õhtul kui pimedas arvuti taga midagi nokitsesin, endal läpakas jalgadel, mis heitis valgust mu kõhule. Ma sain krambid, kui ma nägin, et kõhul läikisid vastu venitusarmid. Neid ei olnud seal vaid mõni, neid ikka oli seal rohkem. See juhtus minuga vist suht üleöö ning vaid paar nädalat enne sünnitust. Teisega enam neid juurde ei tulnud.

  Emal mu teada on, aga õel näiteks pole üldse. Mulle tundub, et seda geneetika seost selles mõttes otseselt ei pruugigi olla. Aga nagu Sa isegi kirjutasid, siis kui poleks kreemitanud/õlitanud, oleks võib-olla veel hullem. Aga ma mäletan täpselt, et ma olin päris löödud sellest, et ma need sain. See oli mu jaoks tol hetkel isegi väga traagiline, kui ma meenutan. Aga mida mul ikka muud teha oli, kui õppida nendega elama. Kas need segavad mind ka tänasel päeval? Aus vastus on, et jah, natukene häirivad endiselt, kuid ei sega enam mu elu. Ma lihtsalt ei mõtle nende peale enam.
  Aga naisena mõistan Sind hästi- kui sellised asjad juhtuvad, siis teinekord võtab palju aega, et enda keha muutustega kohaneda.

  💃Päikest!

  • ByRaahel says:

   Ja ei olegi vist midagi muud teha kui õppida nendega elama. Päris karm on see ikka. Aga samas kas ma kunagi vahetaksin seda millegi muu vastu, ei iial! Kui beebi on olemas ja temaga kõik on hästi siis see on kõige olulisem! Aga nagu sa ka ütlesid, siis olles naine ja tahtes ju alati ikka ilus välja näha siis on lihtsalt raske kohati selliseid asju läbi elada.

 • Ann says:

  Tead, mind absoluutselt need armid ei sega. Minu meelest on nad iseegi vaata, et nunnud😀

  • ByRaahel says:

   Selle üle on mul ainult hea meel, et oskad nendest mitte suurt numbrit teha! Äkki ma jõuan ka kunagi enda elus sinna kohta 🙂

 • Greetings from Los angeles! I’m bored at work so I
  decided to browse your site on my iphone during
  lunch break. I really like the info you provide here and can’t wait to take a look when I get
  home. I’m amazed at how quick your blog loaded
  on my cell phone .. I’m not even using WIFI, just 3G ..
  Anyhow, amazing blog!

  Feel free to visit my website … Tucson Arizone

 • Tucson SEO says:

  I wanted to thank you for this wonderful read!!
  I certainly loved every bit of it. I’ve got you saved as a favorite to
  check out new stuff you post…

  Feel free to surf to my webpage :: Tucson SEO

 • grwat submit, very informative. I’m wondering why
  the opposite specialists of this sector don’t understand this.
  You must proceed your writing. I am sure, you’ve a huge readers’ base already!

 • Just wish to say your article is as surprising.
  The clarity in your post is just nice and i can assume you are an expert
  on this subject. Fine with your permission allow me to grab
  your feed to keep up to date with forthcoming post. Thanks a million and please keep up the gratifying work.

 • w88 says:

  I needed to thank you for this fantastic read!! I certainly loved every bit of
  it. I have got you book marked to check out
  new stuff you post…

  Feel free to surf to my blog; w88

Leave a Reply