UA-127104864-1
TRAVEL

DOMINICAN REPUBLIC

By December 1, 2018 No Comments

Leidsin postituse meie 2017. aasta jõuludest Dominikaani Vabariigis, mille olin valmis kirjutanud juba eelmisel aastal ning mõtlesin, et aga miks mitte seda tagant järele siia lisada. Parem hilja kui mitte kunagi 😉

// I found a post of our Christmas in Dominican Republic in 2017 that I actually wrote a year ago but didn’t post, so..why not doing it now. Better later than never, right! 😉

Ükskõik kui väga mulle meeldivad traditsionaalselt veedetud jõulud pean ma tõdema, et nautisin väga meie jõule rannas šampanjat ja kokteile juues ning meretoitu süües, vahelduseks seapraele ja glögile. Loomulikult tundsin ma puudust perekonnast ja sugulastest, kuid olles seekord täiesti kahekesi, soovides teineteisele Häid Jõule oli mulle igati piisav.

// As much as I love traditional Christmas, I must say, I did enjoy our Christmas Eve by the beach with champagne, cocktails and seafood instead of pork, sauerkraut and glogg (scandinavian spiced, hot drink) a lot. Yes, I did miss my family’s presence but being there just the two of us, wishing each other Merry Christmas was totally enough at this point!

Meie peamiseks eesmärgiks sellel reisil oli lõõgastuda ning puhata nii palju kui võimalik. Me kohe tundsime, et vajame akude laadimiseks just kõige valgemat liiva, sinist läbipaistvat vett ning suurel hulgal palmipuid! Ja selle me ka leidsime enda hotellis, mille nimeks oli Paradisus. See oli tõepoolest väga korralik 5 tärni hotell, mis sisaldas endas üle 15 erineva restorani pakkudes erinevaid maitseid nii Jaapani, Mehhiko, Vahemere kui muudest köökidest. Hotellil oli ka olemas oma app, kust sai leida erinevaid hotellis toimuvaid tegevusi nagu näiteks yoga ja fitness klassid, kõhutantsu tunnid, erinevad kontsertid ja õhtused üritused, aga peab tõdema, et vaatamata kõikidele sündmustele ja tegevustele, mis neil pakkuda oli nägi meie päev ikka ühesugune välja – tuppa tellitud hommikusöök, väike tennisemäng hommikuse trennina ning edasi ainult päike ja basseini baar.

// Our Holiday vacation’s main purpose was to relax as much as we can! We really felt like we just had a need for the whitest sand, bluest water and nicest palm trees which is exactly what we found in our all inclusive Paradisus Hotel! It was a great 5 star hotel with over 15 restaurants including different cuisines such as japanese, mexicain, mediterrean, etc. They even had their own app where you could find the guidance to different activities such as yoga and fitness classes, belly dance lessons, musical events,shows and concerts in the evenings. Despite all the activities and cool stuff our hotel had to offer, our day still looked mainly like this- breakfast in bed, tennis as a morning workout and all the following could be described with simply two words- beach and a pool bar.

25. detsembril otsustasime me võtta päevase reisi katamaraaniga merel. Põhimõtteliselt oli tegemist peo-paadiga, millega meid viidi keset ookeani olevale madalikule kus kõik paadid kokku said ning inimestel lasti vette minna ja koos pidutsema hakata. Muusika pandi üsna valjuks ja barman’id käisid vee peal püsivate mini baarilettidega ringi ja tegid kokteile. Ma ei ole kunagi olnud Cuba Libre (rumm koolaga) fänn aga ütleme nii, et tollel päeval oli see põhi-kokteil ning seda läks rohkem kui tõenäoliselt oleks pidanud. Ja ega pikemalt ma sellel päeval ei tahakski peatuda, sest sel hetkel kui poisid kohaliku rumm punši välja võtsid läks asi natuke hapuks nii et olekski vist õige siinkohal öelda, et mis juhtus Punta Canas jääb Punta Canasse! 😀

// On a Christmas Day we decided to take a catamaran cruise trip. It was basically a party boat which took us to a place where all the boats gathered and the ocean wasn’t as deep, so everyone could leave the boat and party in the water. There were barmans moving around with the mini bars with alcoholic beverages that stayed on the water and not that I ever drink a cocktail called Cuba Libre…well let’s just say- on that day that was the drink! I would not like to stop for more on that specific day since things did change a bit after the boys took out some local rum punch…I guess that’s where I can say that what happened in Punta Cana, stays in Punta Cana, haha!

Ja loomulikult ei unustanud me snorgeldamist!

// And no, we didn’t miss the snorkeling!

Kahjuks ei möödunud meie reis üleni päikesepaisteliselt ning piña coladasi limpsides. Nimelt saabusime me kuuma Punta Canasse jääkülmast Kanadast, mille tulemusel jäin ma kahjuks haigeks. Pea oli tohutult paks ja nohu oli peaaegu et väljakannatamatu. Arsti abist seal maal muidugi palju tolku ei olnud, Mikk käis ja uuris nii kuidas jaksas, kuid kõik mis ta välja suutis leiutada olid 100-dollarilised ninatilgad. Asi seegi, vähemalt sai öösel magada!

// Now just so you know, our vacation unfortunately wasn’t all about sunshine and piña coladas. Since we arrived to a very hot Punta Cana from extremely cold Canada then the temperature difference was too big and I got sick. Not much of a help from the doctors in that place, obviously, but we managed to get some weird nasal drops for like 100 bucks..but at least I got to sleep at night!

Lihtsalt üks kõrvaline huvitav asjaolu-  meiega samas hotellis peatus ka NBA korvpallur Shawn Bradely, keda oli lihtsalt peaaegu, et võimatu mitte tähele panna. Esiteks on tema pikkuseks 2.29m, teiseks tema naine seevastu on imetilluke, peenike (super heas vormis) temale kusagil puusadeni ja kolmandaks neil on 6 last. Ja nii nad kõik koos ringi käisid. Imearmas perekond tundus olevat, nende vahelist soojust ja armastust õhkas kaugele! Ma tahtsin tegelikult temaga pilti teha aga tundus kuidagi kohatu nende perepuhkust ja rahu häirida, kujutan ette kuidas ta iga päev sellega tegelema peab ja ilmselt ei ole see kõige meeldivam.

// Just a little fun fact- we happened to be in the same hotel with a NBA player Shawn Bradley. It was almost impossible to not notice him since first of all he is 7’6 in tall, his wife on the other hand is so small, skinny (very fit though) and they have 6 kids! I think they’re family is amazing! You can feel the love from far and I loved it! I wanted to take a picture with him but didn’t want to disturb their family vacation. I’m sure he probably deals with this every day and doesn’t get very excited about it.

Dominikaani Vabariik- soe, mõnus, ilus, väärt külastamist! Kindlasti soovitan ka Paradisus hotelli! Ühtlasi usun ka, et kõigil tasuks veeta kasvõi ühed jõulud tava traditsioonidest eemal. Seda enam hindad järgnevatel aastatel pühasid perega koos olles, langeva lume ja jõulumuusika saatel ja noh…lihtsalt niisama tuleb ka vahel enda elu põnevamaks ja huvitavamaks teha 🙂 Kas sina oled käinud Dominikaanis? Kui jah, siis kus täpsemalt? Kas jäid rahule ja läheksid tagasi?

// Dominican Republic – warm, enjoyable, beautiful and definitely worth visiting! I highly recommend staying at the Paradisus Hotel! I also believe that celebrating Christmas in an untraditional way at least once can make you appreciate the Holidays around family, with a snowy weather and Christmas music even more. And well..simply to make your life just a little bit more interesting every now and then does good too 🙂 Have you been to Dominican? If yes then where did you stay, did you like it and would you go back?

xx, – ByRaahel

ByRaahel

Author ByRaahel

More posts by ByRaahel

Leave a Reply